تلفن : 23547 - 021

۱0 ترفند حرفه ای برای خانه های مدرن و شیک

دکوراسیون داخلی:

افراد بسیاری وجود دارند که ضمن داشتن سلیقه ی خوب در چیدمان فضایی و طراحی ، هیچ گاه در زمینه ی دکوراسیون داخلی تجربه ای نداشتند. دانستن نکات و رازهای طراحی داخلی می تواند به شما در چیدمان هر چه بهتر فضای خانه تان یاری رساند .

بلندتر نشان دادن سقف خانه

ایجاد خطوط قوی در راستای عمودی و پرهیز از چیدمان در راستای افقی می تواند در بلندتر نشان دادن سقف کمک کند. استفاده از آینه های بزرگ در افزودن بعد وتناسبات به محیط گزینه ی بسیار مناسبی هستند . هم چنین انتخاب مبلمان کوتاه تر می تواند در بلندتر نشان دادن ارتفاع فضا نقش مهمی بازی می کند.

کنتراست رنگ ها در دکوراسیون خانه

هنگام استفاده از رنگ های غلیظ در فضا، با به کارگیری رنگ سفید فضا را متعادل کنید و از شدت آن بکاهید . اگر در انتخاب رنگ اصلی دچار مشکل شده اید ، ما به شما رنگ سبز را که در طبیعت و محیط پیرامون به طور دائم شاهدش هستیم پیشنهاد می کنیم.

استفاده درست از آینه در طراحی خانه

در انتخاب ابعاد آینه دقت کنید . آینه نباید آن قدر کوچک و ظریف باشد که در فضا به چشم نیاید و نه آن قدر بزرگ و یک تکه باشد که فضای تجاری را تداعی کند ، بنابراین بهتر است از آینه های بخش بندی شده استفاده کنید.

استفاده از پارچه های مخمل در دکوراسیون خانه

یکی از بهترین ترفندهای دکوراسیون امسال استفاده از مخمل است . به کارگیری یک کاناپه ی مخمل با رنگ آبی برای فضای پذیرایی ، گزینه ی مناسبی است اما اگر به دنبال ریسک نیستید می توانید از رنگ طوسی ملایم استفاده کنید .

انتخاب رنگ مناسب برای سقف خانه

آشپزخانه هایی که کابینت هایشان تا سقف ادامه پیدا می کند ، در صورتی می توانند رنگ تیره داشته باشندکه رنگ سقف ، رنگی سرد ، با زمینه ای از رنگ دیوارها باشد . این گونه حتی با وجود پنجره های کم ، فضا روشن تر به نظر می رسد.

فضای صحیح قرار دادن آینه ها در خانه

در مورد این که آینه قرار است چه چیزی را منعکس کند ، فکر کنید . برای مثال قرار دادن آینه در مقابل میز غذاخوری و لوسترهای زیبا انتخاب بسیار مناسبی است .

استفاده از رو میزی های بلند در دکوراسیون خانه

وقتی تعداد پایه های میز و صندلی بیش از اندازه باشد ، امکان متشنج شدن فضا وجود دارد . استفاده از یک یا دو مبل با چنین رویه هایی می تواند احساس آرامش و تعادل بیش تری به فضا ببخشد.

 استفاده از کوسن های متفاوت در طراحی منزل

استفاده از یک جفت کوسن ناقص به نظر می رسد . پس بهتر است از دو جفت ، آن هم با طرح ها و رنگ های متفاوت استفاده کنید . هم چنین کوسن های سایز کوچک تناسب بهتری با مبلمان دارند .

انتخاب صحیح کاشی آشپزخانه

انتخاب کاشی های گیرا به آشپزخانه شخصیت داده و آن را از یکنواختی دور می کند . بنابراین تا آن جا که بودجه تان اجازه می دهد از این طرح ها بهره مند شوید.

توجه به ابعاد فضا و تناسبات مبلمان

اگر فضای شما به اندازه ی کافی بزرگ نیست تا در انتخاب مبلمان خود آزادی عمل داشته باشید ، انتخاب خود را بر مبنای فضای محیط قرار دهید . برای مثال در نمونه آورده شده ، اجبار قرارگیری تخت خواب در زیر پنجره باعث شد تا طراحان برای بهره بردن از نور خورشید ، تختی را برگزینند تا بالا تختی آن اجازه ی عبور نور را به داخل بدهد.

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید