تلفن : 23547 - 021

پنت هاوس چيست؟

نام پنت هاوس را قبلا شنيده ايد،اما شايد ويژگي هاي يک پنت هاوس را به طور کامل ندانيدPenthouse ،به آخرين طبقه(يا يکي از آخرين طبقات)يک ساختمان بلند و مجلل گفته ميشود که به صورت اختصاصي و ويژه ساخته شده و از امکاناتي نظير ديد مناسب و تراس هاي بزرگ و روباز،برخوردار است.

در لغت نامه دهخدا پنت هاوس یعنی چه؟ به یک آپارتمان لوکس و مجلل که در طبقه آخر یک برج ساخته می شود و معمولا مساحت آن کمتر از طبقات پایین است و در نتیجه دارای حیاط نیز می باشد، گفته می شود.

از ویژگی های پنت هاوس شیک این است که باید خیلی لوکس تر و مدرن تر از سایر طبقات باشد. استخر روی بام، سونا، جکوزی، آسانسور اختصاصی حمل ماشین به داخل واحد، آسانسور نفربر اختصاصی، دستگیره ها و شیرآلات آب طلا، سیستم سرمایشی و گرمایشی از کف، مبدل برق از انرژی خورشیدی، آشپزخانه مبله، سیستم ضدحریق، سیستم صوتی، زمین ورزشی و باغچه از امکانات پنت هاوس هستند.

مساحت یک پنت هاوس از 450 متر تا بالای 1700 متر در نظر گرفته می شود.

گران ترين پنت هاوس در طبقه 66 برجي در ايالت متحده است.هتل فورسيزن در شهر شيکاگو با چشم اندازي 180درجه و مساحتي بالغ بر 5478 متر مربع،به جهت هاي شمال،شرق و جنوب اين شهر مشرف است.اما چشم انداز استثنايي اين پنت هاوس همراه با امکانات ويژه،آن را به گران ترين پنت هاوس در ايالات متحده تبديل کرده است.

حالا اجازه دهيد يک پنت هاوس فوق مدرن متعلق به مدير اجرايي سابق مايکروسافت را به شما معرفي کنيم.

پنت هاوس ياد شده،پيشرفته و دوبلکس است و طوري سيم کشي شده که سيستم امنيتي،نور و صداي آن با کامپيوتر کنترل مي شود.

1500 متر فضاي خارجي همراه با چشم انداز ليک يونيون و کوه هاي ((کاسکيد))را دارد و 5 ميليون دلار بهاي آن با مساحت 423 متر مربع است.

تاریخچه پنت هاوس

پنت هاوس در ترجمه به معنی خانه نقاش می باشد. در کشورهای اروپایی بدلیل بضاعت کم هنرمندان نقاش آخرین طبقه آپارتمان ها و اتاق های زیر شیروانی به آنها اختصاص داشته این بخاطر نبود امکانات رفاهی، بهداشتی و تاسیسات مکانیکی (آسانسور، آب سرد و گرم، تهویه مطبوع و…) بوده است. ولی از طرفی بدلیل مرتفع بودن این واحد های مسکونی نسبت به دیگر واحدهای آپارتمان دارای دید و منظره ی خوبی بودند. با گذشت زمان، پیدایش و پیشرفت تاسیسات مکانیکی، رفاهی و خدماتی این واحدهای مسکونی به افراد سرمایه دار واگذار شدند.

عموما پنت هاوس در ایران با ویژگی های منحصر به فرد خود و عرضه کم آن در معاملات مشاوره املاک، از قیمت های بالایی برخوردار می باشد.
پنت هاوس معروف تهران در یکی از بهترین مناطق مسکونی شمال تهران٬ خیابان کامرانیه شمالی، قرارگرفته است. دسترسی های این برج به خیابان کامرانیه و خیابان شیبانی میباشد.

برج مسکونی پنت هاوس معروف تهران شامل ۶۵ واحد مسکونی در ۱۵طبقه است. همچنین ۳ طبقه زیرزمین و همکف دربرگیرنده کلیه پارکینگها، فضاهای تاسیساتی، لابی، مکانهای تفریحی، سالن اجتماعات، بلوکهای تجاری و سایر مشاعات است. درطبقات اول تا پنجم٬ واحدهایی با متراژ ۳۵۰ الی ۴۰۰ متری طراحی شده است که در هر طبقه ۶ واحد با چهار تییپ متقاوت معماری وجود دارد. در طبقات ششم تا سیزدهم به تعداد دو واحد ۶۰۰متری و دو واحد ۴۰۰متری٬در طبقات چهاردهم و پانزدهم نیز دو واحد پنت هوس ۹۲۶متری درهر طبقه و یک واحد پنت هاوس ۱۴۰۰متری دوبلکس قرار گرفته اند. همچنین کنترلرهای هوشمند ABB با امکان تنظیم دما، نور، صدا یا موسیقی کمک شایان به دلنشین شدن فضای داخلی واحدهای مسکونی می کند.

بازگشت به بالا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید