تلفن : 23547 - 021

قصد فروش خانه تهران را دارید اگر چنین است حتما مقاله زیر را بخوانید تا با روش های فروش خانه د ر تهارن آشنا شوید :

فروش خانه تهران
فروش خانه تهران

فروش خانه تهران از طریق بنگاه های املاک

بنگاهها برای مشتری پیدا می کند تا شما بتوانید فروش خانه تهران رابه انجام برسانید واز این رو یکی از بهترین مکان‌ها برای فروش خانه تهران املاکی‌ها است.

سایت های فروش خانه تهران

در تهران سایت هایی هست که شما می توانید فروش خانه تهران را به انجام برسانید. البته دقت کنید که این سایتها معتبر باشد تا بتوانید با خیالی راحت فروش خانه را به انجام برسانید.

چند نکته برای فروش خانه تهران

  • مبایعه‌نامه در قراردادهای خرید خانه تهران چیست؟

مبایعه‌نامه همان اصطلاح حقوقی قول‌نامه است و فرقی با آن ندارد. در واقع مبایعه‌نامه و قول‌نامه یک چیز هستند و منظور از آن همان قراردادی است که توسط بنگاه مشاور املاک بین طرفین یعنی خریدار و فروشنده نوشته می‌شود. در مبایعه‌نامه جزئیات قرارداد، شیوه‌ی نقل و انتقال سند، شیوه‌ی پرداخت هزینه‌ها و سایر جزئیات به صورت شفاف نوشته می‌شود. برخی از افراد مبایعه‌نامه را با سند اشتباه می‌گیرند، در حالی که مبایعه‌نامه یک قرارداد شخصی است که توسط بنگاه نوشته می‌شود و هیچ ربطی به سند ندارد.

 برای خرید خانه تهران در واقع داشتن صرف یک مبایعه‌نامه دلیلی بر اینکه شما صاحب یک ملک هستید محسوب نمی‌شود. مگر اینکه بتوانید ثابت کنید که براساس مبایعه‌نامه شما به عنوان خریدار یا فروشنده تمام تعهدات خود را در راستای انجام کامل معامله، انجام داده‌اید.

  • کد رهگیری چیست؟

کد رهگیری در واقع کدی است که پس از اتمام عملیات مربوط به خرید ملک به خریدار داده می‌شود که به نوعی کد تأییدیه محسوب می‌شود. از سال 87 بر اساس تصویب دولت تمام معاملاتی که در ایران انجام می‌شود باید در دفاتر ثبت اسناد ثبت شود و در ازای آن یک کد رهگیری به طرفین معامله داده شود. خرید و فروش  خانه تهران با جمعیت چندین میلیونی کار دشواری است و اطلاع از صحت املاک امری ضروری است.

 برای بر اساس ماده‌ی 13 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه‌ی مسکن که در اردیبهشت ماه سال 87 به تصویب رسید، مشاوران املاک موظف شدند تا با عضویت در سامانه‌ای که برای ثبت معاملات مسکن توسط وزارت بازرگانی طراحی شده، عضو شوند و کلیه‌ی معاملات انجام شده را در آنجا ثبت نمایند. وقتی اطلاعات در این سامانه ثبت شود، سیستم کدی را تولید می‌کند که به آن کد رهگیری می‌گویند.

کی از مزیت‌های کد رهگیری شناسایی آژانس‌هایی است که مجوز رسمی از اتحادیه ندارند. مزیت دیگر این کد جلوگیری از فروش یک ملک به چند نفر است. در گذشته به دلیل آن که سامانه جامع و یکپارچه ای برای خرید  و فروش خانه  تهران و ثبت عملیات مربوط به آن وجود نداشت، در زمینه برخی مسائل حقوقی مشکلاتی پدید می‌آمد که از جمله آنها کلاهبرداری بود؛ برخی از افراد سودجو یک ملک را به چند نفر به صورت همزمان می‌فروختند و این کار معمولاً در فاصله‌ی انجام عملیات نقل و انتقال انجام می‌شد. اما از زمانی که سامانه‌ی ثبت قراردادها طراحی شده است، میزان کلاهبرداری‌ها به اندازه‌ی زیادی کاهش یافته است چرا که تمام معاملات در سیستم ثبت شده است و کسی که قصد خرید ملکی را دارد، می‌تواند قبل از خرید، نسبت به وضعیت آن استعلام کند.

به معامله های معارض توجه کنید.

نحوه‌ی انتقال سند و انتقال وجه بین خریدار و فروشنده یکی دیگر از مسائل حقوقی در امر خریدو فروش  خانه  تهران است که باید به آن توجه شود. منظور از همزمانی معامله آن است که هر دو طرف قدم به قدم در راستای اجرایی کردن معامله پیش بروند و در هر مرحله میزان مشابهی از تعهدات خود را اجرا کنند.

به عنوان مثال فرض کنید خریدار در ابتدای معامله هزینه را به صورت تمام و کمال بپردازد؛ آن‌گاه اگر فروشنده ادعا کرد که ملکی را نفروخته و حاضر نشد سند را به نام خریدار منتقل کند چه باید کرد؟ یا اصلاً حتی ممکن است فروشنده پس از دریافت پول بدون انجام هیچگونه تعهدی فرار کند یا از کشور خارج شود. برعکس این حالت برای فروشنده نیز صادق است؛ یعنی فرض کنید فروشنده سند خود را به صورت کامل و قانونی به نام خریدار منتقل کند، اگر خریدار ادعا کرد من ملکی را نخریده‌ام و خانه از اول به نام من بوده است و پول را نداد، آن‌گاه چه باید کرد؟ قبل از فروشخانه در تهران باید دقت و توجه کنید تا بتوانید فروش خانه تهران را به انجام برسانید.

برای فروش خانه در تهران به نکات زیر توجه نمایید

درهر قرارداد چند نکته اصلی وجود دارد که ارکان آن قرارداد را تشکیل داده و بدون آنها قراردادها مبهم و بلا اعتباراست.
الف – نام و هویت متعاملین: درهرقراردادی نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، و کد ملی، آدرس صحیح و تلفن، دو طرف قرارداد اعم ازخریدار یا خریداران، فروشنده یا فروشندگان، موجر، موجران، مستاجر یا مستاجران، کارفرمایان، پیمانکاران و… میبایستی بطوردقیق مشخص و قید گردد. برای فروش خانه در تهران به این نکته بسیار توجه کنید

ب – مورد معامله: درتمامی قراردادها، و فروش خانه تهران  قید دقیق مورد معامله لازم و اجباری است. خصوصا درکلیه قراردادهای مربوط به معاملات املاک قید پلاک ثبتی (شامل شماره های اصلی، فرعی، قطعه) آدرس دقیق پستی، شماره سند، شماره دفتر و تمامی مشخصات مندرج در سند مالکیت، لازم الاجرا بوده بنحوی که بدون قید مورد معامله اصولا قراردادها فاقد اعتبار می گردند.

ج – مدت مورد معامله: در فروش خانه تهران  مدت انجام معامله حتما می بایستی روشن و واضح قید شود. تا درصورتی که مدت قرارداد به اتمام برسد و طرفین به تعهدات خود عمل ننمایند، بر اساس دیگربندها عمل گردد، یا تصمیمات دیگری مطابق توافقات متعاملین انجام پذیرد.

د – قیمت مورد معامله: ازارکان مهم هرقرارداد  و فروش خانه تهران قیمت مورد معامله می باشد، بطوریکه در صورت عدم درج قیمت مورد معامله در هرقراردادی بالاخص مبایعه نامه، اجاره نامه، قرارداد خرید و فروش هرنوع کالایی، آن سند از یکی

ازمهمترین اصول لازمه برخوردار نمیباشد.

مواردیکه در فوق توضیح داده شد اصول وارکان تنظیم هر سند برای خرید و فروش و نقل وانتقـال می باشد، حال آنکه موارد بسیاردیگری نیز وجود دارد که میبایستی رعایت و در سند قید گردد از جمله تاریخ انشاء یا امضاء هر سند ،ملحقات و متعلقات دیگرمورد معامله مانند شماره های پرونده قبوض برق، آب، تلفن، گاز که دلیل بر وجود این متعلقات بهمراه مورد معامله می باشد، ذکر مواردی مانند انباری، پارکینگ اختصاصی (در صورت موجود بودن)، قید میزان پیش پرداخت، نوع وترم های پرداخت ثمن مورد معامله وهرنوع توافقات و شروط دیگری که درانجام معامله اثرگذار بوده و معمولا در بخشی از سند تحت عنوان ملاحظات مکتوب می گردد.

از موارد دیگری که درزمان عقدهرقرارداد یا بیع و یا تنظیم اسناد اجاره و… میبایستی مورد لحاظ قرار گیرد، حصول اطمینان از موارد ذیل می باشد:

1.مورد معامله مستحق الغیر نباشد:  ، آنچه به معـرض معامله قرارداده شده بدون معارض باشد و شخص یا اشخاص حقوقی یا حقیقی دیگر، مالکیتی از هیچ نوع در آن نداشته باشند. مانند آنکه در پاره ای موارد سند مالکیت در دست اشخاص می باشد ولی درنهادهای دیگری مانند اداره اوقاف سوابقی از وقف موضوع مورد نظر موجود می باشد، یا درمواردی که در سند مالکیت قید گردیده “تمامی ششدانگ عرصه ملک به مساحت …” میبایستی اطمینان حاصل نمود برای اعیانی همان ملک مالکیت جداگانه ای وجود نداشته باشد و دقت شود در زمان اقدام به خرید یا اجاره متصرف دیگری غیر از فروشنده، یا موجر مورد را در تصرف نداشته باشد. همینطور دقت شود مورد معامله در توثیق هیچ نهادی اعم از بانکها، قوه قضائیه، اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر نباشد

2.هویت مورد معامله دقیقا شناسایی گردد:  به این معنا است  که اگر مورد معامله و اسناد ذیربط به رویت متعامل رسید دقت شود آنچه دیده شده همان است که در پایان معامله در ید متعامل قرار خواهد گرفت (در صورت نیاز از اداره ثبت اسناد محل تحقیق گردد، پلاک ثبتی مندرج درسند متعلق به همان ملک رویت شده است یا خیر)

3.وضعیت و توان مالک برای انجام معامله را به دقت بررسی نمائید: منظور از وضعیت مالک، سن، سلامت ظاهری، عدم زوال عقل و دارا بودن اختیار کامل مالک جهت تصمیم گیری می باشد. در اکثر معاملاتی که یک مالک بهمراه تعداد کثیری از اقوام و دوستان خود در جلسات اولیه شرکت می نماید و افراد غیرمسئول در امــور ذیربط مداخله می نمایند، پایان خوشی برای ان متصور نمیباشد. منظوراز تـوان مالک، امکان انجام معامله توسط وی می باشد، (توصیه می گردد، عـدم ممنوعـیت معاملاتی مالک توسط ارگانهای دولتی احراز گردد سپس اقدامات بعدی صورت پذیرد(

برای فروش خانه تهران به این نکات نیزبسیار توجه نمایید .

فروش خانه تهران
فروش خانه تهران

مزایده  خانه برای فروش خانه تهران

اگر این امکان برای شما وجود دارد خانه خود را به مزایده بگذارید تا بتوانید با قیمتی بالاتر آن را بفروشید و پول بیشتری در اختیار داشته باشید. فروش خانه تهران با مزایده به شما  کمک می کند تا  راحت تر و سریع تر و با پول بیشتر خانه را بفروشید.

برای فروش خانه  تهران به شکل سریع به نکات زیر توجه نمایید

خانه تهران و تاثیر آن بر فروش ـ رنگ

 برای فروش خانه تهران به دورو برتان نگاه کنید، دلتان از دیوار‌های رنگ و رورفته و از مد افتاده گرفته با یک پوشش تازه از رنگ به خانه جان دهید. حتی اگر خانه‌تان را به تازگی رنگ کرده‌اید می‌توانید با یک پالت رنگ جدید به خانه رنگ و روی بهتری ببخشید. راهکار بسیار ساده است شما برای اجرا به یک غلطک و چند سطل رنگ نیاز دارید. برای فروش خانه تهران تلاش کنید منزل خود را زیبا کنید تا سریع تر به فروش برسد..

ـ تغییر روشنایی و فروش خانه تهران

اگر می خواهید فروش خانه تهران با سرعت انجام گیرد خانه شما مملو از لامپ‌های کم نور و تاریخ گذشته است. لامپ‌ها که عتیقه‌جات نیستند پس سریع‌تر آنها را نونوار کنید. حتی اگر توانایی هزینه بالا‌تر دارید روشنایی خانه را به سیستم‌های مدرن و کنترل از راه دور مجهز کنید..

ـ دور ریختنی‌ها و نقش آن در فروش خانه تهران  

 قصد دارید فروش خانه تهران به سرعت انجام شود ؟اگر محل کار یا خانه را با مبلمان برای فروش گذاشته‌اید، نگاه متفاوتی به اثاث داشته باشید و یادتان باشد هیچ خریداری به دنبال وسایل کهنه شما نیست. به گوشه و کنار خانه نگاه کنید تمام وسایل کهنه و مندرس را به بیرون انتقال دهید. به طور مثال اگر کابینت، ظرفشویی یا کمد دیواری شما خراب و رنگ و رورفته است آن را تعمیر یا تعویض کنید باور کنید همین نکات جزیی باعث گران‌تر به نظر رسیدن خانه می‌شود

حمام و آشپزخانه را تمییز کنید .

 اگر قصد دارید فرو ش خانه تهران به سرعت صورت گیرد حمام و آشپزخانه زیبا کمک می‌کند تا شما سریع‌تر خانه را به فروش برسانید. شک نکنید نکنید و تمام کاشی‌ها و موزاییک‌های کهنه و شکسته را با کاشی‌های نو جایگزین کنید. اگر دیوار‌ها نیاز به رنگ‌آمیزی و نور‌پردازی دارد معطل نکنید، پرده‌های حمام را تعویض کنید و چند گلدان زیبا و ارزان را در گوشه و کنار حمام، آشپزخانه قرار دهید. فراموش نکنید هیچ کس دنبال خرید انباری از شما نیست. شما باید سعی کنید خانه شیک‌تر به نظر برسد. فراموش نکنید سرویس بهداشتی تمیز و شیک هم می‌توانید نظر خریدار را به خود جلب کند.

ـپرده های زیبا و فروش خانه تهران

 برای فروش خانه تهران هیچگاه پنجره‌های خانه را بدون پرده‌‌ رها نکنید، شما می‌توانید با پارچه‌های بسیار ارزان یک پوشش فانتزی به پنجره‌ها بدهید. قرار نیست این پرده‌ها لوکس و گران باشد. فقط می‌خواهیم جلوه پنجره‌ها را بیشتر نشان دهد. البته در این کار سلیقه به خرج بدهید اگر نمی‌توانید یا نمی‌خواهید پنجره‌ها را با پرده‌های نامتناسب زشت‌تر نکنید.

روز آمد کردن خانه و فروش آپارتمان .

برای فروش خانه تهران نصب آیفون تصویری، صندوق پستی و دستگیره‌های جدید می‌تواند قیمت خانه را اندکی افزایش دهد. تمام فلزات نیکلی رنگ و رورفته را با استیل یا برنز تعویض کنید تا جایی که می‌توانید لوله و شیرآلات قدیمی آهک گرفته را تمیز و براق کنید.

کف پو ش خانه و تاثیر آن بر فروش

 اگرتصمیم داردی  فروش خانه تهارن با موفقیت انجام شود کف‌پوش خانه لمینت یا پارکت است با اندکی روغن مخصوص به این کف‌پوش‌ها جلا ببخشید. پارکتی که درخشان و تمیز باشد، نظر‌ها را به خود جلب می‌کند. اگر قسمتی از لمینت خراش دیده حتما آن را تعمیر کنید. کف‌پوش همانند پوست دست نشان‌دهنده سلامت خانه است. توجه داشته باشید کف‌پوش‌های شکسته، خراب، پاره شده و کثیف نظر خریدار را نسبت به خرید خانه عوض می‌کند.

برای فروش خانه  تهران است چند نکته حقوقی را نیز بدانید تا با آگاهی فروش آپارتمان صورت گیرد.

استفاده از مشاور املاک با تجربه برای فروش خانه تهران

برای فروش خانه تهران  از مشاوره یک فرد خبره استفادهکنید تا متضرر نشوید و با قیمتی مناسب آپارتمان خود را بفروشید.

فروش خانه تهران قیمت درست برای

برای فروش خانه تهران سعی کنید قیمیت را معین کنید که مناسب باشد در غیر این صورت مسکن شما بفروش نخواهد رسید و مال شما بر دستتان می ماند.

آگهی دادن برای فروش تهران

برای فروش خانه تهران شما می توانید در سایت های معتبر آگهی بگذارید و قیمت مناسب برای فروش آپارتمان پیشنهاد دهید تا بتوانید سریع آپارتمان را بفروشید.فضای مجازی مکانی مناسب برای فروش است پس سعی کنید تا می توانید از فضای مجازی برای فروش آپارتمان استفاده نمایید.

عکس حرفه ای و فروش خانه تهران

یک عکاس حرفه استخدام کنید. آنها به خوبی می‌دانند چطور ملک شما را از زوایای مناسب به زیبایی تصویر کنند. تا بتوانید براحتی فروش خانه تهران را به انجام برسانید.

برای فروش خانه در تهران صبر کنید تا بتوانید خانه تان را با قیمتی مناسب به فروش برسانید و اجازه ندهید که فروش خانه شما با قیمتی کم بهانتها برسد و شما ضرر کنید .

برای فروش خانه تهران گاهی لازم است خودتان تبلیغ کنید

تبلیغ کردن گاهی باید توسط خودتان انجام شود از این رو خودتان دست به کار شوید و فروش خانه  را به انجام برسانید.

فروش خانه در تهران با توجه به شرایط واوضاع اقتصادی امر دشوار است و بدون تبلیغ امکان پذیر نیست

جذابیت خانه و فروش خانه

تا جایی  که امکان دارد سعی کنید خنه را جذاب کنید تا خنه شما زیبا باشد و شما بتوانید فروش خانه تهران را به سرعت انجام دهید و مانع از تضرر شوید.

روشن کردن مکان های تاریک برای  فروش خانه تهران

برا این که بتوانید فروش خانه تهران را به انجام برسانید بهتر است نقاط تاریک را روشن کنید سعی کنید پرده‌ها را نیز تغییر دهید و فضا را روشن و دلباز کنید.

 فروش خانه تهران در زمان مناسب

برای فروش خانه تهران در زمان مناسب می تواند به شما کمک کند تا قیمتی بالاتر را پبشنهاد دهید و پول بیشتری به دست آورید.

محله های معروف برای فروش خانه  تهران

تهرانپارس، پونک، شهرک راه آهن، فرمانیه، مرزداران، جنت آباد، سعادت آباد، زعفرانیه و بلوار فردوس، محبوب ترین محله هایی هستند که شهروندان تهرانی برای سکونت انتخاب می کنند.

فروش خانه تهران
فروش خانه تهران