تلفن : 23547 - 021

خرید آپارتمان  تهران کاری سخت است چراکه در این شهر تنوع زیاد است و شما در مناطق مختلف تهران برای خرید آپارتمان تهران تنوع زیادی روبرو خواهید شد.

برای خرید آپارتمان تهران راه‌های زیادی وجود دارد مثلاً شما می‌توانید سایت‌ها را بررسی نمایید و یا به املاکی‌های معتبر مراجعه کنید

برای خرید آپارتمان تهران بهتر است  کمی درباره شهر تهران توضیح دهیم و سپس مطالب را ادامه دهیم .

املاک تهران
املاک تهران

تِهْران  بزرگ‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. جمعیّت شهر تهران طبق سرشماری سال (۱۳۹۵) بالغ بر ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ نفر و مساحت ۵۷۴ کیلومتر مربّع است؛ تهران بیست و پنجمین شهر پرجمعیت جهان به شمار می‌آید.

در جنوب دامنهٔ رشته‌کوه البرز در ۱۱۲ کیلومتری جنوب دریای خزر واقع‌شده است. این شهر دارای ۳۷۴ محله، یک شبکهٔ متراکم بزرگراهیو ۷ خط فعال مترو و ۸ خط در حال ساخت مترو است که در سال ۱۳۹۴، ۷۱۷ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده‌اند.

پیشینه شکوفایی تهران به سال ۱۷۸۸م هنگامی‌که آغا محمد خان قاجار آن را به پایتختی برگزید، بازمی‌گردد. سپس در روزگار رضا شاه پهلوی با شتاب بیشتری گسترش یافت و مردم بسیاری از استان‌ها پیرامونش را جذب نمود. از دهه ۱۹۶۰م، مرکز جذب مهاجران زیادی از سراسر ایران بوده است.

منشأ نام تهران به‌صورت قطعی مشخص نیست و دربارهٔ ریشه‌شناسی آن چند دیدگاه وجود دارد:

  • گروهی از پژوهشگران «ران» را پسوندی به معنای دامنه دانسته‌اند و شمیرانو تهران را بالادست و پایین‌دست خوانده‌اند.
  • برخی دیگر تهران را تغییر شکل یافتهٔ «تهرام» به معنای منطقهٔ گرمسیر و در مقابل آن نیز «شمیرام» یا شمیران به معنای منطقهٔ سردسیر دانسته‌اند.
  • عده‌ای بر این باورند که سراسر دشت پهناوری که امروز تهران بزرگ خوانده می‌شود، در میان کوه‌های اطراف، گود به نظر می‌رسید و بدین سبب «ته ران» نام گرفت.
  • گروهی دیگر نیز بر این باورند که چون مردم تهران هنگام حملهٔ دشمن زیرزمین پنهان می‌شدند، «ته ران» به معنای زیرزمین نامیده شد

ما متوجه شده‌ایم که بهترین راه برای خرید آپارتمان تهران کمک یک نماینده املاک و مستغلات با تجربه است. بازار املاک و مستغلات تهران بسیار سریع حرکت می‌کند و به دلیل اینکه عوامل کنترل دسترسی به بسیاری از آپارتمان‌های مطلوب شهر را کنترل می‌کنند، اگر شما در مورد خرید آپارتمان تهران رؤیاهای خود جدی هستید، یک نماینده املاک می‌تواند نیاز شما را تأمین کند و  شما بتوانید  در شهر تهران آپارتمان بخرید.

سایت‌های زیادی نیز هستند که می‌توانند به شما در خرید آپارتمان تهران کمک کنند و سبب شوند تا شما بتوانید آپارتمان بخرید.

آنچه شما باید برای خرید آپارتمان تهران بدانید

املاکی‌های تهران یکی از گزینه‌های متنوع‌ترین مسکن را در هر نقطه ارائه می‌دهد. و شما می‌توانید گزینه‌های زیادی برای خرید آپارتمان تهران داشته باشید. بنابراین، مهم است که در مورد بعضی از ویژگی‌ها تمرکز کنید تا بتوانید جستجو را به‌عنوان تولیدکننده به همان اندازه ممکن انجام دهید. برخی از اقلام کلیدی که باید در اوایل حل شوند، عبارت‌اند از:

بودجه‌ی تو برای خرید آپارتمان تهران

به دلایل آشکار، این احتمالاً تنها عامل مهم است. قیمت آپارتمان به عوامل مختلفی بستگی دارد – اندازه، موقعیت، نوع ساختمان، وضعیت و ویژگی‌ها،. همان‌طور که اکثر خریداران وام مسکن را برای تأمین مالی خرید خریداری می‌کنند، مهم است که وام‌دهندگان وام مسکن شهر تهران  را قبل از واجد شرایط دریافت کنید .

محله‌های موردعلاقه شما برای خرید آپارتمان تهران

تهران دارای ده‌ها محله‌ای است که هرکدام دارای شرایط خاص خود هستند. تعدادی از عوامل می‌توانند درجایی که شما زندگی می‌کنند تأثیر بگذارند: ممکن است بخواهید نزدیک به کار یا مدارس فرزندان خود باشید؛ شاید نزدیک به یک پارک مهم باشد؛ شاید نزدیک بودن به رستوران‌ها و کافه‌ها بسیار مهم است. خبر خوب این است که تهران هر چیزی برای همه ارائه می‌دهد – اگر شما با شهر آشنا نیستید، لطفاً راهنمای محله ما را مرور کنید.و تهران را با دقت بشناسید.

اندازه و امکانات آپارتمان برای خرید آپارتمان تهران

آیا به یک آپارتمان یک یا دو خوابه نیاز دارید؟ یک منطقه زندگی بزرگ؟ یک اتاق خدمتکار یا یک دفترخانه؟ درحالی‌که تعیین ویژگی‌های مهم است، همیشه به خاطر داشته باشید که برای هر یک از آن‌ها قیمت وجود دارد و بنابراین آن‌ها را براساس چقدر مایل به پرداخت هرکدام از آن‌ها می‌کنید.

نوع ساختمان و امکانات برای خرید آپارتمان تهران

آخرین مورد مهم که باید حل شود، نوع ساختمانی است که می‌خواهید آن را خریداری کنید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا ترجیح می‌دهید یک آپارتمان بزرگ و یا کوچک  باشد بعد، اهمیت ویژگی‌هایی از قبیل سرایدار، دربان، پیش از جنگ، بالا رفتن، سیاست حیوانات، باشگاه / استخر سلامت و غیره را تعیین کنید. قبل از خرید آپارتمان در تهران به همه این موارد  توجه کنید و سپس خانه در تهران آپارتمان بخرید.

برای خرید آپارتمان تهران به این نکات توجه کنید

یک خریدار در تهران دارای سه انتخاب اساسی است. این‌که آیا او باید ملک را خریداری کند: یک ساختمان آپارتمان، یک ساختمان تعاونی یا خانه شهری. برای هر یک از مزایا و معایب وجود دارد و شما باید از بین همه موارد گزینه درست را انتخاب نمایید تا راحت‌تر بتوانید در تهران خرید آپارتمان انجام بدهید.

وام مسکن  برای خرید آپارتمان تهران

در یک آپارتمان، یک خریدار مالک آپارتمان و همچنین یک درصد از مناطق مشترک ساختمان است. خریدار عنوان را براساس قانون می‌گیرد، که در دفتر کارکنان اداره ثبت‌شده است. اگر قصد خرید وام برای خرید آپارتمان تهران را داشته باشید، یک وام مسکن را تقاضا می‌کنید. در آپارتمان یک انجمن وجود دارد که متعلق به‌یک‌بار آپارتمان را خریداری می‌کنید. این انجمن خدماتی نظیر تعمیر و نگهداری عمومی را به مناطق مشترک در ازای هزینه ماهانه ارائه می‌دهد. ازآنجاکه این املاک و مستغلات است، شما مالیات ملک خود را به‌طور جداگانه یا با پرداخت‌های وام مسکن خود پرداخت خواهید کرد. وام‌دهنده شما به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. ازآنجاکه یک آپارتمان یک ملک واقعی است شما باید برای نگهداری و زندگی در آپارتمان نیز تابع دستورات و قوانین باشید.

املاک تهران
املاک تهران

به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید آپارتمان تهران  قانون تملک آپارتمان را بخوانید  تا دانش شما افزایش یابد و با آگاهی خرید آپارتمان انجام دهید.

قانون تملک آپارتمان‌ها و‌ آئین‌نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۴۳ و اصلاحیه بعدی، ضوابط و مقررات حاکم بر این موضوع را مشخص نموده است.

به موجب ماده ۱۴ آئین‌نامه یادشده ، مدیر یا مدیران مسئول حفظ و اداره ساختمان و اجرای تصمیمات مجمع عمومی هستند و تعداد آن‌ها باید فرد باشد تا ، تصمیمات هیئت‌مدیره و تشخیص رأی اکثریت دچار بلاتکلیفی نشود.

در صورت استعفا، فوت، عزل یا حجر یک یا چند نفر از مدیران قبل از انقضاء مدت مأموریتشان ، مجمع عمومی فوق‌العاده باید جانشین هر یک از آن‌ها را انتخاب نموده و درصورتی‌که سه نفر یا بیشتر از اعضای هیئت‌مدیره به جهات فوق از هیئت‌مدیره خارج شوند مجمع عمومی فوق‌العاده باید به‌منظور تجدید انتخاب هیئت‌مدیره تشکیل شود. (‌ماده ۱۶ آئین‌نامه و تبصره یک آن )

تصمیمات مدیران با اکثریت آراء معتبر است. ( ماده ۱۷ آئین‌نامه )

مجمع عمومی یک نفر از مدیران را به‌عنوان خزانه‌دار تعیین می‌کند خزانه‌دار دفتر ثبت درآمد و هزینه خواهد داشت که به پیوست قبوض و اسناد مربوطه برای تصویب ترازنامه به مجمع عمومی تسلیم و ارائه خواهد داد. ( ماده ۱۸ آئین‌نامه )

مدیر یا مدیران امین شرکا محسوب شده و نمی‌توانند فرد دیگری را به‌جای خود جهت اداره امور ساختمان انتخاب و یا اختیارات خود را به اشخاص غیر، تفویض نمایند . ( ماده ۱۹آئین‌نامه )

به‌موجب ماده ۸ قانون تملک آپارتمان‌ها مجمع عمومی ساختمان می‌تواند از اشخاص حقیقی یا حقوقی خارج از ساختمان به‌عنوان مدیر جهت اداره امور ساختمان استفاده نماید.

وظایف و اختیارات کامل مدیر یا هیئت‌مدیره به این شرح است:

۱-حفظ و اداره ساختمان و اجرای تصمیمات مجمع عمومی مالکین

حفظ و اداره ساختمان عنوان کلی وظایف مدیر یا هیئت‌مدیره است. به عبارتی تمام اقدامات و مساعی مدیر یا مدیران صرفاً جهت حفظ ساختمان از هرگونه آسیب و خرابی و انجام امور جاری مربوط به آن است.

مدیر یا مدیران برای اداره امور ساختمان تابع تصمیمات مجمع عمومی مالکین هستند. چنانچه تصمیم مجمع عمومی در مورد یا مواردی خلاف قانون تملک آپارتمان‌ها و آئین‌نامه اجرایی آن یا خلاف سایر قوانین موضوعه کشوری باشد مدیر یا هیئت‌مدیره تکلیفی به تبعیت از آن ندارد .

۲– عدم تفویض مدیریت به اشخاص غیر

ماده ۱۹ آئین‌نامه یادشده مصرح است بر اینکه مدیر یا مدیران امین شرکا بوده و نمی‌توانند فرد دیگری را به‌جای خود انتخاب نمایند. بنابراین هیچ مدیری نمی‌تواند پس از انتخاب شدن از سوی مجمع عمومی عادی یا فوق‌العاده مأموریت محوله خود را به دیگری تفویض کند زیرا مجمع عمومی صرفاً با توجه به قابلیت‌های موجود در او ، ایشان را به عنوان مدیر ساختمان برگزیده و مدیر یا هیئت‌مدیره نمی‌توانند به بهانه اینکه ، اوقات فراغت کافی برای مدیریت ندارند شخص دیگری را برای حفظ و اداره ساختمان تعیین کنند و چنین عملی علی‌الاصول خلاف قانون است.

۳– بیمه کردن تمام بنا در مقابل آتش‌سوزی

بیمه در جوامع پیشرفته نقش حیاتی داشته و بیمه کردن ساختمان در مقابل آتش‌سوزی از جمله امور احتیاطی است که مدیر یا مدیران جهت حفظ و نگاهداری ساختمان و تأسیسات و تجهیزات مربوطه ، معمول می‌دارند سهم هر یک از مالکان به تناسب سطح زیربنای اختصاصی آن‌ها وسیله مدیر با مدیران تعیین و از شرکا اخذ و به بیمه‌گر پرداخت خواهد شد ، در صورت عدم اقدام و بروز آتش‌سوزی ، مدیر یا مدیران مسئول جبران خسارات وارده هستند.

۴– نحوه تعیین سهم هزینه‌های مشترک هر یک از مالکین یا استفاده‌کنندگان

طبق ماده ۴ قانون و ماده ۲۳ آئین‌نامه ، درصورتی‌که مالکین ترتیب دیگری برای پرداخت هزینه‌های مشترک پیش‌بینی نکرده باشند سهم هر یک از مالکین یا استفاده‌کنندگان از هزینه‌های مشترک ، آن قسمت که ارتباط با مساحت زیربنای اختصاص دارد از قبیل آب ، گاز ، آسفالت پشت‌بام و غیره به نسبت مساحت قسمت اختصاصی به مجموع مساحت قسمت‌های اختصاصی تمام ساختمان ( به عبارتی به نسبت به متراژ ) و سایر مخارج که ارتباطی به میزان مساحت و زیربنا ندارد از قبیل هزینه‌های مربوط به سرایدار ، نگهبان ، متصدی آسانسور ، هزینه نگاهداری تأسیسات ، باغبان ، تزئینات قسمت‌های مشترک و غیره به‌طور مساوی بین مالکین یا استفاده‌کنندگان تقسیم می‌شود.این نکات را در خرید آپارتمان تهران مد نظر قرار دهید.

بنابراین با توجه به‌مراتب فوق محاسبه دقیق سهم هر یک از مالکان یا استفاده‌کنندگان ، با مدیر یا مدیران است . لازم به ذکر است که برای جلوگیری از معوق ماندن امور مربوط به ساختمان ،‌ تنها مالکین ، در پرداخت سهم هزینه‌های مشترک ، متعهد نبوده ، بلکه هر شخصی اعم از مالک یا مستأجر یا استفاده‌کننده ، در قبال پرداخت هزینه‌های مشترک ساختمان مسئول هستند

بعد از خرید آپارتمان تهران  شما باید وظایفی را رعایت کنید که یکی از آن‌ها حق شارژ است :

هر ساختمان دارای هزینه‌هایی مشترک است که تمامی مالکان و استفاده‌کنندگان از آپارتمان ملزم به پرداخت آن هستند. این هزینه‌ها شامل نگهبانی و حفاظت فیزیکی مجموعه، تأسیسات، نگهداری فضای سبز و… می‌باشد و البته ممکن است که در برخی از آپارتمان‌ها یک و یا چند و یا همه موارد را در برگیرد.

هزینه شارژ‍ طبق محاسبات و پیشنهاد هیأت مدیره، و تصویب ساکنین که مجمع عمومی آن آپارتمان محسوب می‌شوند برای همه اهالی لازم الاجرا می‌باشد. در ماده 4 قانون تملک آپارتمان‌ها مصوب اسفند 1343 در سطر آخر می‌گوید: پرداخت هزینه‌های مشترک اعم از اینکه مورداستفاده قرار گیرد و یا نگیرد الزامی است.

املاک تهران
املاک تهران

نکته دیگر در خرید آپارتمان تهران پارکینگ است که باید بدان توجه کنید اگر شما مالک خودرو هستید .

آنچه باید برای خرید آپارتمان تهران بدان توجه کنید:

راحتی و حفظ حریم خصوصی خانه شما

فضای زندگی بهتر در خرید آپارتمان تهران

کنترل کامل بر مسائل نگهداری و بهبود

به راحتی مجدد فروش و یا عمل خرید آپارتمان تهران

هزینه‌های معمول ماهیانه کمتر