تلفن : 23547 - 021

نکاتی برای خرید آپارتمان

طبق گفته‌ی متخصصین شان کمپتون، در پرث، برای آپارتمان‌های سال ۲۰۱۸ فرصت‌های خرید بزرگی برای سرمایه‌گذاران زیرک ملک وجود دارد.برای خربد آپارتمان انتخاب‌های گسترده‌ی آپارتمان به همراه قیمت‌های رقابتی، اولین تجربه‌ی خرید به خصوص در موقعیت‌های مکانی نزدیک شهر، محسوب میشوند.

خرید آپارتمان
خرید آپارتمان

سرمایه‌گذاران باهوش ملک که الآن ملکی را میخرند، هنگامی که بازار ملک توسط فشارهای ناشی از قیمت‌های آپارتمان احاطه شد،‌ مزایای تصمیمشان را در طول سال‌های پیش رو دریافت خواهند کرد.
۱. برای خرید آپارتمان وقت بگذارید. احساسی خرید نکنید. اگر آپارتمان مناسبی بخرید میتواند نرخ‌های بالای رشد سرمایه را که مساوی یا حتی فراتر از خانه‌ای بزرگ‌تر که خارج از حومه‌ی شهر است را به شما تحویل دهد.
۲. برای خرید آپارتمان باید بدانید که آپارتمان‌هایی که بالکن‌های بزرگ‌تری دارند، به دلیل فاکتورهای سبک زندگی، مطلوبیت بیش‌تری دارند. بالکنی با منظره‌ای جذاب میتواند ارزش فروش مجدد ملک را افزایش دهد.همچنین ‌ویژگی شمالی بودن خانه و واحدهای کناری با دیوارهای کم‌تر ویژگی‌هایی هستند که تفاوت زیادی در قیمت ایجاد میکنند.
۳. برای خربد آپارتمان اندازه‌ی کف را بررسی کنید، چرا که بابت هر مترمکعب از آن ملک پول پرداخت میکنید. همیشه به قسمت ” زندگی درونی ” مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا براساس اندازه‌های معماری در منطقه‌ی استراتا قرار دارید.
۴. در خرید آپارتمان اگر برنامه‌ای را خریداری میکنید، توسعه‌های قبلی‌ سازنده را برای سنجش توانایی‌اش در تحویل چیزی که وعده‌ میدهد، بررسی کنید.
۵.‌ همیشه برا یخرید آپارتمان یک نسخه‌ی چاپی از قرارداد را قبل از امضای هر سندی بررسی کنید تا خرید آپارتمان‌ را طبق برنامه انجام دهید.
۶. اگر تسط آژانس معاملات ملکی آپارتمان جدیدی میخرید، تجربه‌های قبلی‌شان را بررسی کنید. برای خرید آپارتمان اگر متخصصی در این بخش بازار دارند، احتمال اینکه آپارتمان به درستی قیمت گذاری شود را افزایش میدهد.
۷. در خرید آپارتمان تناسبات کیفی و ظاهر کلی هم‌اکنون مسائل مهمی در فروش مجدد هستند، اطمینان حاصل کنید که آپارتمانی میخرید که با کیفیت بالایی ساخته شده است.
۸. از آنجا که پارکینگ مسئله‌ی مهمی در مناق شهری است، مطمئن شوید که برای پارک ماشینتان در جایی اختصاص داده شده است.
۹. اگربرای خرید آپارتمان، آپارتمان قدیمی‌تری را میخرید بررسی کنید که آیا به روزرسانی‌هایی مثل پارکینگ امن دارد. این ویژگی ارزش ملک را در آینده افزایش میدهد. همچنین تقاضای دیدن دقایقی از جلسه‌ی AGM‌ گذشته را داشته باشید که ممکن است هربرنامه‌ی کاری در آینده و افزوده‌ مالیات‌های خاصی که به هزینه‌های پیش رو اضافه خواهد شد را نشان دهد.
۱۰. سعی کنید که به طور کلی آپارتمانی بخرید که تعداد مستأجران بیشتری نسبت به تعداد اجاره‌ دهندگان دارد. هرچه تعداد مالکان بیشتری در آن مجتمع زندگی کنند به این معنی است که جای مناسبی برای زندگی است و به خوبی نگه داری شده است.

مزایای خرید آپارتمان

سرمایه‌گذاران اغلب درمورد خرید آپارتمان برای اضافه کردن آن به رزومه‌ی سرمایه‌گذاری‌هایشان دودل هستند. افرادی وجود دارند که وجود تنوع در رزومه‌شان با خانه‌های متفاوت، خانه‌های شهری و آپارتمان‌ها را مزیت میدانند و بعد از این‌ها کسانی هستند که فقط خانه‌های سنتی را برای اضافه کردن به رزومه‌شان میخرند.  در بسیاری موارد سرمایه‌گذاران به دانسته‌هایشان پایبندند،‌ اگرچه با سبک زندگی استرالیایی و تغییرات جمعیتی، خرید آپارتمان برای بسیاری از سرمایه‌گذاران در آینده جذاب خواهد شد.

استطاعت مالی، جمعیت و تقاضا

یکی از مزایای اصلی به عنوان انتخابی برای سرمایه‌گذار مقرون به صرفه بودن خرید آپارتمان است. به این معنی که آن‌ها میتوانند با قیمتی که برای میانگین آپارتمان‌ها معمولأ پایین‌تر از میانگین قیمت خانه‌هاست، به پایتخت کشور یا بازارهای منطقه‌ای اصلی بیایند. ‌زندگی در آپارتمان‌ها در طول دهه‌های گذشته از لحاظ تقاضای نزدیک بودن به مراکز شهر، محل کار، وسایل حمل و نقل، خرید، بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و کافه‌ها مردمی تر و مطلوب‌تر شده است.  خانوارهای تک نفری بیشتر، جوان و ضعیف‌، اجاره‌دهندگان جوان، متخصصان و به طور کلی افراد بیشتری وجود دارد که سبک زندگی آپارتمانی را انتخاب میکنند.

رشد سرمایه و مزایای اجاره

جمعیت شهرهای پایتخت‌های اصلی به سرعت در حال افزایش است و توسعه‌های بیشتری در آپارتمان سازی مشاهده میشود تا تقاضای این نوع آپارتمان نشینی را در شهر یا موقعیت مکانی شهری برآورده سازد. آپارتمان‌ها نرخ مشابهی را نسبت به خانه ها در زمینه‌ی رشد سرمایه‌ نشان میدهند، خصوصأ در شهرهای بزرگی مثل سیدنی، ملبورن و بریسبین. وقتی صحبت از خرید سرمایه برای رشد به میان میاید آپارتمان‌ها دیگر انتخاب های ضعیفی نسبت به خانه‌ها نیستند. همچنین با جمعیت درحال تغییر و افزایش تقاضا برای این نوع سبک زندگی، در زمینه‌ی نگه‌داری هزینه‌ها و جریان مالی مثبت، مزایای اجاره‌ای که به دست می‌آید میتواند درآمد بهتری را برای سرمایه‌گذاران داشته باشد.

خرید آپارتمان
خرید آپارتمان

خرید آپارتمان طبق برنامه

بسیاری از سرمایه‌گذاران مزایای خرید آپارتمان را طبق برنامه را در نظر میگیرند تا به قیمت مناسبی در بازار برسند و برای اینکه توسط خریدن آپارتمان در یک بازار درحال رشد بدون هزینه‌های نگه داری در طول ۱-۲سال به رشد در سرمایه برسند. این توسعه‌های جدید در زمینه‌ی آپارتمان میتواند برای مستأجران بسیار جذاب باشد؛ اگر به خوبی ساخته‌ شوند، در بهترین شیوه‌ی زندگی و محل، امکانات اضافه داشته باشند و دسترسی آسان به محل کار، مغازه، مناطق تفریحی، دانشگاه‌ها یا بیمارستان‌ها و گزینه‌های حمل و نقل داشته باشند. به نظر میرسد که مستأجران این روزها بسیار دانا هستند و توقع امکاناتی چون باشگاه، تراس ‌پشت‌بام، اجاق پیتزا‌پزی و حیاط باز را دارند و بسیاری از توسعه‌دهندگان برتر این امکانات را برای جذب ضعیف‌ترها و سرمایه گذاران اضافه میکنند.

گردش مالی مثبت در خرید آپارتمان جدید

تصمیم خرید آپارتمان جدید یا قدیمی‌تر می تواند طبق این باشد که کدام یک بهترین گردش مالی را دارد. سرمایه‌گذاران همیشه گردش مالی مثبت ملک را ترجیح میدهند، بنابراین زیر بار هزینه‌های فراتر از بودجه‌شان نمیروند. بسیاری از سرمایه‌گذاران میپندارند که هزینه‌های استراتا به نفع آن‌ها است. اگرچه مستأجران برای امکانات، منظره، موقعیت مکانی و طراحی‌های اضافه‌ای که آپارتمان‌ها در اختیار میگذارند هزینه‌ی مازادی را پرداخت خواهند کرد. اگرچه حتی پرداخت هزینه‌های استراتا، ضررهای ادعاشده از ملک شما که شامل ساختمان و گیاهان و تجهیزات است، در طول ۴۰ سال را از حساب شما کسر میکند. این بندهای کاهش قیمت(استهلاک) بر روی آپارتمان‌های جدید میتواند بیشترین مزایای مالیاتی را به سرمایه‌گذاران بدهد و چیزی که به ظاهر به عنوان نقص ملک دیده میشود به گردش مالی مثبت بعد از مزایای مالیاتی تبدیل شود.

ملاحظات دیگر در هنگام خرید آپارتمان

  • اگر برنامه‌ای را مصالحه میکنید، وظیفه‌ی خود را تمام و کمال انجام دهید و به دنبال توسعه‌دهنده‌ی مشتاق و اخلاق مدار باشید
  • موقعیت مکانی و طراحی باید انتظاری که مستأجر شما به دنبال آن است را برآورده کند
  • برنامه‌ی طبقه و ورودی‌ها در آپارتمان‌های تازه‌ساز نسبت به آپارتمان‌های قدیمی تر و از مد افتاده میتواند مستآجران خاص بیشتری را جذب کند
  • اگر دآHآپارتمان‌های زیادی در یک حومه‌ی شهر ساخته میشوند، در مورد پتانسیل رخداد مازاد عرضه تحقیق کنید.
  • آپارتمان را در مرحله‌ی در حال رشد ملک بخرید، نه در دوران اوج بازار

آپارتمان‌نشینی امروزه بخشی از سزمین‌‌های استرالیایی است. من تعدادی آپارتمان در پورتفولیوام دارم که مستأجران خوبی را جذب میکند به دنبال این هستند که اجاره‌ای عالی بدهند و امکاناتی چون استخر، باشگاه، نزدیکی به ساحل، منظره‌های اطراف، استخدام و … را داشته باشند. اگر تا به الآن به اضافه کردن آپارتمان به پورتفولیویتان فکر نکرده بودید، وقت آن رسیده است که به مزایای‌ آن فکر کنید.
سرمایه گذاری مبارک!

سؤالات مناسبی که قبل ازخرید آپارتمان باید بپرسید

آیا قصد خرید آپارتمان را دارید یا خانه؟ باید آگاه باشید که این تصمیمی است که نیاز به تفکر زیادی دارد. ۲ مورد ویژه‌ی اساسی قبل از اتخاذ تصمیم وجود دارد:  اول اینکه با فروشنده تماس بگیرید، دوم اینکه از آپارتمان یا خانه بازدید کنید. در راستای کمک به شما که از دو مورد ذکر شده بیشترین بهره را بگیرید، اس‌اچ بارسلونا فهرستی از سؤوالاتی که باید قبل از گرفتن تصمیم نهایی بپرسید را درست کرده است.
شما چشمتان را به آپارتمان یا خانه‌ای که دوست دارید دوخته‌اید و تصمیم دارید که برای بازدید از آن، با شماره‌ی درج شده در آگهی تماس بگیرید. اولین تماس بسیار مهم است: قبل ازاینکه بدون بازنگری تصمیم‌تان به بازدید از خانه بروید، سؤالات مناسب زیر را پشت تلفن بپرسید، این کار باعث میشود که در وقتتان صرفه جویی کنید و هم‌چنین در روز بازدید دچار نخواهید شد. اگرچه که به نظر تکراری می‌آید اما بسیار مهم است که درمورد هر ویژگی که در آگهی آمده تحقیق کنید. در مقایسه با خواندن آگهی، اگر به آن‌ها اجازه دهید که در مورد ویژگی‌ها توضیح دهند، مطالب بیشتری یاد میگیرید و شاید در مورد نواقص احتمالی که در آگهی درج نشده چیزی دستگیرتان بشود.
اگر در هنگام خواندن نکات درج‌ شده در آگهی نتوانستید پاسخ سؤالاتتان را بیابید، در زیر چندین سؤالی که باید از مالک بپرسید آمده است:
اطمینان حاصل کنید که اتاق‌هایی که در آگهی درج شده‌اند مساحتی قانونی دارند(در اسپانیا یک اتاق نباید پایین‌تر از ۶ متر در ۲ متر باشد یا حدأقل چنین جایی در آگهی نباید به اسم اتاق درج شود).
روشنایی: جهت آپارتمان به چه سمتی است؟ چند پنجره دارد و هرکدام چه اندازه‌ای دارند؟
وضعیت کلی: آخرین کارهای ساخت‌و ساز یا بازسازی‌ چه زمانی در آپارتمان به اتمام رسیده؟ آیا بازسازی ضروری است؟ اگر پاسخ مثبت است که چه مقدار هزینه‌ برای این کار لازم است؟ اگر آپارتمان به صورت مبله به فروش رسیده است یا مجهز به وسایل خانه است، تاریخ خرید آن‌ها چه زمانی است؟
اگر آپارتمانی اشتراکی است، بسیار مهم است که اطلاعاتی در مورد عایق صدا بودن دیوارها و نگه‌داری نواحی اشتراکی آن دریافت کنید.
یک جنبه‌ی مهم دیگر: صورتحساب‌ها.  آیا شما موظف به پرداخت هزینه‌های آپارتمان اشتراکی هستید؟ به طور میانگین هزینه‌ی آب و برق چه قدر میشود؟
آیا در محله‌ای آرام است؟ نزدیک‌ترین امکانات آن چیست؟ (حمل و نقل، مغازه‌ها، اگر فرزندی دارید مدارس و …)
از پرسیدن هر سؤالی که فکر میکنید دانستن پاسخ آن قبل از تعیین زمان بازدید از خانه ضروری است تردید نکنید!
اگر آپارتمان یا خانه بعد از اولین مکالمه‌ی تلفنی شما را مجاب کرد، وقت آن رسیده که به بازدید از خانه و نحوه‌ی بهره‌گیری از آن فکر کنید.

چند توصیه:

کمی قبل‌تر از ساعت بازدید به مکان خانه یا آپارتمان برسید. این کار به شما این شانس را میدهد که در مجاورت خانه چرخی بزنید و حتی با همسایگان یا نگهبان صحبتی داشته باشید. در اینصورت شما بیشتر در مورد زندگی در همسایگی خانه اطلاعات به دست می‌آورید( برای مثال، مثلأ اگر محله ای پر سرو صداست). به یاد داشته باشید که همه‌ی جزئیات را مشاهده کنید، چه وضعیت سقف خانه باشد چه پنجره‌ها. با اینکه این جزئیات بسیار مهم هستند اما همیشه به آن‌ها فکر نمیکنیم.
برای دادن پیشنهاد چندین بار بازدید، در زمان‌های مختلف روز تردید نکنید. این کار به شما ایده‌ی بهتری ازخرید آپارتمان میدهد.

چند سؤال خوب برای پرسیدن:
اگر آپارتمانی اشتراکی است، درخواست کنید که دقایقی از آخرین جلسه‌ی عمومی را ببینید. این اسناد بسیار مفید هستند که در مورد هزینه‌ی آخرین کارها یا حتی هر نارضایتی و شکایتی که شناخته شده، اطلاع پیدا کنید.
برای بررسی اینکه همه چیز به خوبی کار میکند راحت باشید: شیرهای آب، پنجره‌ها و … . اگر بخاری وجود دارد، از فروشنده بپرسید که آیا درست کار میکند یا خیر. اگر هر تجهیزاتی در وضعیت خوبی قرار ندارد در مورد کارهایی که برای بازسازی آن‌ها لازم است و هزینه‌ی آن بپرسید. ‌مقدار مالیات ملک، مالیات زمین و مالیات‌های محلی چه‌قدر است؟ همچنین میتوانید بخواهید که آخرین فیش‌ها را ببینید. با این کار در مورد هزینه‌های ماهیانه اطلاعاتی به دست می‌آورید. ‌در آخر، در مورد پرسیدن هرگونه سؤالی که فکر میکنید درمورد تاریخچه‌ی خانه یا آپارتمان ممکن است مفید باشد تردید نکنید.
چه مدت مالکین در خانه یا آپارتمان زندگی کردند؟
چه کارهایی برای آن انجام داده‌اند؟
آیا کار یا بازسازی‌هایی بعد از ساختن آن توسط متخصصین انجام شده است؟
چه مدت برای فرش گذاشته شده است؟ توجه: اگر به مدت طولانی به فروش گذاشته شده و قیمت آن به صورت پیوسته کاهش یافته، ممکن است نقصی که به شما در مورد آن نگفته‌اند در خانه وجود داشته باشد.
به علاوه، اگر خانه نقصی داشته باشد، شما با مستقیم پرسیدن چیزی را از دست نمیدهید.

خرید آپارتمان

آیا املاک دیگرش در مقایسه کمک میکند.
اگر سؤالات دیگری به نظرتان مفید می‌آیند برای پرسیدن آن‌ها تردید نکنید. با این کار شما با‌ آرامش خاطر کامل تصمیم میگرید که ملک را خریداری کنید یا خیر.